EL: Dzsudzsák és Gulácsi csapata is idegenben játszik

  MTI 2015. február 19.
kép kép

A válogatott Dzsudzsák Balázst foglalkoztató Dinamo Moszkva Belgiumban, a kapus Gulácsi Pétert soraiban tudó Salzburg Spanyolországban, a szintén kapus Megyeri Balázs csapata, az Olympiakosz pedig Ukrajnában kezdi meg csütörtökön szereplését a labdarúgó Európa Liga egyenes kieséses szakaszában.

Dzsudzsákék a csoportkört százszázalékos mérleggel zárták, ezúttal pedig a Bajnokok Ligájából kieső Anderlecht otthonában szerepelnek majd a legjobb 32 között. Gulácsi együttese veretlenül nyerte meg a D csoportot, és az A csoport másodikjaként végzett Villarreallal találkozik a nyolcaddöntőbe jutásért, míg a BL-ből búcsúzó görög csapat a Dnipro vendége lesz Kijevben, a kelet-ukrajnai fegyveres konfliktus miatt ugyanis a dnyepropetrovszki gárda nem tudja a saját stadionjában fogadni aktuális ellenfelét.

A címvédő Sevillához a Borussia Mönchengladbach utazik majd, a Celtic és az Internazionale glasgow-i összecsapásának játékvezetője pedig Vad II István lesz.

Érdekesnek ígérkezik még a török Besiktas liverpooli vendégjátéka, a Fiorentina és a Tottenham Hotspur londoni találkozója, valamint a holland Feyenoord olaszországi szereplése az AS Roma stadionjában.

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) döntése nyomán az idei EL-kiírás győztese indulási jogot szerez a BL következő idényére, mégpedig úgy, hogy legrosszabb esetben az utolsó selejtezőkörben, a csoportkörbe jutásért sorra kerülő párharcokban kapcsolódik majd be a küzdelembe.

A csütörtöki mérkőzések visszavágóit egy héttel később rendezik, a döntőre május 27-én a varsói Nemzeti Stadionban kerül sor.

A visszavágókat jövő csütörtökön rendezik.

A csütörtöki program:

Young Boys (svájci)-Everton (angol) 19.00

Torino (olasz)-Athletic Bilbao (spanyol) 19.00

VfL Wolfsburg (német)-Sporting CP (portugál) 19.00

Aalborg (dán)-Club Brugge (belga) 19.00

Dnipro (ukrán)-Olympiakosz (görög), Kijev 19.00

Trabzonspor (török)-Napoli (olasz) 19.00

AS Roma (olasz)-Feyenoord (holland) 19.00

PSV Eindhoven (holland)-Zenit (orosz) 19.00

Sevilla (spanyol)-Borussia Mönchengladbach (német) 21.05

Ajax (holland)-Legia Warszawa (lengyel) 21.05

Anderlecht (belga)-Dinamo Moszkva (orosz) 21.05

Villarreal (spanyol)-Salzburg (osztrák) 21.05

Guingamp (francia)-Dinamo Kijev (ukrán) 21.05

Liverpool (angol)-Besiktas (török) 21.05

Tottenham Hotspur (angol)-Fiorentina (olasz) 21.05

Celtic (skót)-Internazionale (olasz) 21.05

e-max.it: your social media marketing partner